Biz Kimiz

Uzun yıllardan beri birlikte çalışan üç psikolog arkadaşız. Özgeçmişlerimizi (şurada ) bulabilirsiniz. Yıllardır çalıştığımız bireylerin bazıları için, sosyal becerilerin öğretilmesinin hayatlarını ne kadar kolaylaştıracağını konuştuk durduk.

Sonunda…

Harekete geçmeye karar verdik. pek çok kaynak taradık, okuduk ve sonunda bir program yazmaya karar verdik. Gerçekten büyük emek vererek yazdık, öyle kalemi alıp hadi yazalım diyerek değil, ya da üç beş kutu oyununu arka arkaya ekleyerek değil, bazen haftalarca çalışıp sadece tek bir modül yazabildik.

Çok zor oldu diyemeyeceğiz, çünkü çok eğlendik; sohbet, kahkaha, çaylar kahveler eşliğinde çalıştık, hala çalışıyoruz.

Eğitimin nasıl olacağına da çok kafa yorduk. Çocukları karşımıza alıp anlatsak biliyoruz ki olmayacak. Dedik ki her beceriyi, deneyimletelim. Biliyoruz ki en iyi öğrenme, özellikle bu çağ çocuklarında “yaparak /yaşayarak öğrenme” dediğimiz model. Deneyimleri oyunlarla pekiştirelim, şunu farkettirelim, aman şunu mutlala vurgulayalım, şunu nasıl yapsak acaba derken; çok eğlenceli bir grup çalışması çıktı ortaya. Malum “sosyal beceriler” ancak grup içinde öğrenilir.

Biz kendimiz de o gruba dahil olarak ve onlarla eğlenerek bu işi yapacağımız için çok heyecanlıyız…

Elçin,  Hande ,  Özenç

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön